Przejdź do treści

Sprzęt medyczny

Ośrodek Terapii Oddechowej VENTAMED Spółka z o.o. zapewnia pacjentowi nowoczesny sprzęt najnowszej generacji.

Podstawowy sprzęt:

RESPIRATOR

Dużą zaletę respiratorów jest to, że są niedużych rozmiarów, lekkie i poręczne, Dzięki temu pacjent i opiekun mogą swobodnie korzystać z niego podczas np. spacerów czy koniecznego transportu chorego. Każdy respirator posiada dodatkowe zasilanie bateryjne (z baterii zewnętrznych lub wewnętrznych), co ma duże znaczenie w przypadku awarii zasilania elektrycznego.
Podczas korzystania z respiratora zapewniony jest wysoki poziom bezpieczeństwa, gwarantuje to wmontowany specjalny procesor przeznaczony do monitorowania najważniejszych elementów systemu respiratora.

Ośrodek Terapii Oddechowej VENTAMED Spółka z o.o. dysponuje nowoczesnymi respiratorami produkowanymi przez firmę francuską - TAEMA (aparat: NEFTIS ) i AIROX (aparat LEGENDAIR) oraz amerykańską TRILOGY.

Potrzebny sprzęt dostarczany jest do domu pacjenta. Sprzęt, który posiada pacjent, znajduje się pod stałym nadzorem technicznym.

Pozostały sprzęt:

  • ssak o podwójnym zasilaniu (elektrycznym i bateryjnym);
  • sprzęt monitorujący pulsoksymetry;
  • sprzęt do awaryjnej wentylacji ręcznej -worek samorozprężalny AMBU;
  • dodatkowy sprzęt do wentylacji nieinwazyjnej maski firmy RESPIRONICS;
  • niezbędny sprzęt jednorazowy (filtry, układy oddechowe, cewniki, rurki tracheostomijne...);
  • koncentratory tlenu.

Potrzebny sprzęt dostarczany jest do domu pacjenta. Sprzęt, który posiada pacjent, znajduje się pod stałym nadzorem technicznym.